Nasi uczniowie w Dębnie i Porąbce Uszewskiej

Uczniowie klasy 4/6/7 Szkoły Podstawowej p. Marii Dudek, klasy II/III PDP p. Magdaleny Jazłockiej oraz II/III PDP p. Marzeny Urbańczyk wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Dębna i Porąbki Uszewskiej.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od odwiedzenia Groty Matki Boskiej Fatimskiej w Porąbce Uszewskiej. Pomodliliśmy się również w miejscowym Kościele.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Zamek w Dębnie. Pełniący funkcję muzeum Zamek zachwycił nas swoim wnętrzem. Wyjątkowo piękne komnaty, stylowe meble, okazałe rekwizyty – nie mogliśmy oderwać od nich wzroku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy też pani kustosz, która niezwykle ciekawie przekazywała informacje na temat zamku, a swoją wypowiedź co rusz okraszała interesującymi ciekawostkami.

Co więcej – mogliśmy przymierzyć stroje z epoki! To była nie lada atrakcja! Każdy chłopiec chciał bowiem choć przez chwilę przeistoczyć się w dostojnego szlachcica a każda dziewczynka chciała choć na moment poczuć się królewną. Oczywiście tak doniosłe momenty wymagały uwiecznienia w postaci pamiątkowych zdjęć.

Cóż – planowana półgodzinna wizyta na Zamku znacznie się przedłużyła…

W dobrych nastrojach udaliśmy się do miejscowej Pizzerii, gdzie czekały już na nas aromatyczne pizze, gorące frytki i inne pyszności. Oj, w tym dniu zapomnieliśmy o zasadach zdrowego żywienia i liczeniu kalorii! Z Pizzerii wyszliśmy z pełnymi brzuszkami. Nie musieliśmy się jednak o nie martwić – była z Nami przecież p. Dorota Strojny, nasza niezawodna pani pielęgniarka. Dobrych nastrojów nie zdołała nikomu zepsuć szara, mglista, jesienna pogoda.

Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i pełni wrażeń. Dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ