Dzień Niepodległości 2021

Każda kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, to święto w naszej szkole.

By uczcić dzień 11 listopada uczniowie przygotowali tematyczne gazetki i okienne dekoracje. Sprawę potraktowali wyjątkowo poważnie. Pod kierunkiem nauczycieli wycinali flagi, kolorowali godło, szukali zdjęć, tworzyli plakaty. W ten sposób aktywnie uczyli się historii Polski, poznawali ważne daty, postacie, wydarzenia oraz symbole narodowe.

Ostatecznie każda klasa mogła się pochwalić oryginalną gazetką. 5 listopada o wyznaczonej godzinie uczniowie w salach lekcyjnych pod opieką nauczycieli śpiewali patriotyczne pieśni. Dodatkowo młodzież z klas Szkoły Branżowej obejrzała prezentację o drodze Polaków do niepodległości.

Kulminacją obchodów święta Niepodległości w naszej szkole był dzień 10 listopada, kiedy to cała społeczność Ośrodka odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”

I choć w tym roku uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nieco inaczej niż zwykle, to jak co roku towarzyszyły nam te same uczucia: radości i dumy z Polski i Polaków, którym zawdzięczamy wolność, polską mowę w szkole, to że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę…