PROGRAM „POZNAJ POLSKĘ”

27 października 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Wycieczka została zrealizowana w ramach ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”.

W zakresie tego projektu uczniowie skorzystali z dofinansowania imprezy turystycznej z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od spaceru Równią Krupową, gdzie znajduje się  Park Krajobrazowy. Następnie dotarli do Willi Atma, w której mieści się muzeum Karola Szymanowskiego. Tam poznali historię wielkiego kompozytora oraz stylu zakopiańskiego w architekturze na przykładzie drewnianej Willi Atma. Po krótkiej lekcji historii przeszli do Kościółka Matki Boskiej Częstochowskiej – najstarszego tego typu zabytku w Zakopanem. Realizując plan wycieczki uczniowie zwiedzili Cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzysku, na którym spoczywają zasłużeni dla Tatr i Podhala.

Kolejnym etapem wycieczki był wyjazd kolejką terenową na Gubałówkę. Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu panoramy Tatr.

Zakończeniem wspaniałego dnia był spacer Krupówkami pod skocznię narciarską Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza. Udało nam się zobaczyć na żywo skoki treningowe na Średniej Krokwi.

Zwiedzanie zimowej stolicy Polski w samym środku babiego lata to były niezapomniane chwile dla naszych uczniów.