
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowane dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej, było wyjątkowym i niezwykle wartościowym wydarzeniem. Zajęcia zostały dostosowane do potrzeb oraz możliwości uczestników, dzięki czemu każdy mógł w aktywny i bezpieczny sposób zdobywać nowe umiejętności.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Brzesku i Ratowników Brzeskiego Oddziału Ratunkowego za ogromne zaangażowanie, cierpliwość oraz profesjonalizm. Dzięki ich otwartości i indywidualnemu podejściu uczestnicy nie tylko nauczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy, ale również zyskali większą pewność siebie w sytuacjach zagrożenia.
Realizacja zadania była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Brzeskiego oraz Stowarzyszeniu W Stronę Tęczy w ramach projektu p.n. Bezpieczni razem – stworzenie bezpiecznego systemu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Realizacja zadania umożliwiła zakup defibrylatora AED oraz torby medycznej. Doposażenie ośrodka w nowoczesny sprzęt znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa w SOSW w Złotej
Dziękujemy również pani pielęgniarce Dorotce za pomoc w realizacji projektu, nauczycielom i opiekunom za wsparcie organizacyjne oraz troskę o uczestników szkolenia. To wspólne działanie pokazuje, jak ważna jest edukacja w zakresie pierwszej pomocy oraz budowanie świadomości, że każdy – niezależnie od swoich możliwości – może pomóc drugiemu człowiekowi.
To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako przykład współpracy, empatii i zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i dobra młodych ludzi.


































