14 66 39 083 sosw_zlota@powiatbrzeski.pl

tel. 14 684 54 30; fax 14 663 90 83
e-mail: sosw_zlota@powiatbrzeski.pl
Organ prowadzący: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej jest placówką dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Nadrzędnym celem naszych działań pedagogicznych jest dobro dziecka i jego wszechstronny rozwój. Pragniemy, aby każdy uczeń osiągnął optymalny poziom rozwoju pozwalający na możliwie największą samodzielność i komfort psychiczny.

W Ośrodku funkcjonują:

• Przedszkole
  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
  • Szkoła Branżowa I stopnia o kierunku kucharz
  • Internat przeznaczony dla uczniów mieszkających w znacznym oddaleniu od Ośrodka oraz wychowanków, którzy ze względu na skomplikowaną sytuację rodzinną nie mogą przebywać na stałe we własnych domach.

W Ośrodku prowadzone są także zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla małych dzieci wykazujących nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym oraz ich rodzin.

Ośrodek posiada:

• znakomicie wyposażone pracownie edukacyjno-rehabilitacyjne oraz gabinety specjalistów,
  • pracownię Integracji Sensorycznej,
  • pracownię komputerową oraz multimedialną z bezprzewodowym Internetem,
  • przestronne i estetyczne sale w Internacie,
  • stołówkę,
  • „pokoje cichej nauki”,
  • windę, podjazd dla wózków inwalidzkich,
  • własny środek transportu.
  • ciekawie zaprojektowany plac zabaw.

W naszym Ośrodku zapewniamy ponadto:

• opiekę wykwalifikowanej kadry oraz pomoc specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedy, pielęgniarki i nauczyciela gimnastyki korekcyjnej,
  • zajęcia rewalidacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, terapeutyczne, gimnastyki korekcyjnej,
  • bezpłatne podręczniki,
  • praktykę zawodową,
  • ciekawe formy spędzania czasu wolnego w Internacie oraz na zajęciach pozalekcyjnych – kołach zainteresowań: informatycznym, teatralnym, plastycznym, tanecznym, turystyczno-krajoznawczym,
  • atrakcyjne wycieczki krajoznawcze, edukacyjne i rozrywkowe, imprezy, konkursy,
  • dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne nad Morzem Bałtyckim.

Do zobaczenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej 😊
Miło nam będzie Was gościć!